Comchip Technology ASMAJ85CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 602 ratings
ASMAJ85CA-HF main image
Model Number
ASMAJ85CA-HF
Datasheet
ASMAJ85CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 85V 400W SMA BI-DIR AU
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)