Comchip Technology ASMAJ75A-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 862 ratings
ASMAJ75A-HF main image
Model Number
ASMAJ75A-HF
Datasheet
ASMAJ75A-HF PDF
Description
DIODE TVS 75V 400W SMA UNI-DIR A
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.3A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)