Comchip Technology ASMAJ70CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 749 ratings
ASMAJ70CA-HF main image
Model Number
ASMAJ70CA-HF
Datasheet
ASMAJ70CA-HF PDF
Description
DIODE TVS70V 400W SMA BI-DIR AUT
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)