Comchip Technology ASMAJ64A-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 749 ratings
ASMAJ64A-HF main image
Model Number
ASMAJ64A-HF
Datasheet
ASMAJ64A-HF PDF
Description
DIODE TVS 64V 400W SMA UNI-DIR A
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)