Comchip Technology ASMAJ58CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 776 ratings
ASMAJ58CA-HF main image
Model Number
ASMAJ58CA-HF
Datasheet
ASMAJ58CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 58V 400W SMA BI-DIR AU
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)