Comchip Technology ASMAJ45A-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 852 ratings
ASMAJ45A-HF main image
Model Number
ASMAJ45A-HF
Datasheet
ASMAJ45A-HF PDF
Description
DIODE TVS 45V 400W SMA UNI-DIR A
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.5A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)