Comchip Technology ASMAJ400CA-HF Bulk sales (1 piece or more)
4.9 811 ratings
ASMAJ400CA-HF main image
Model Number
ASMAJ400CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
ASMAJ400CA-HF PDF
Description
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AC
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
400V
Voltage - Breakdown (Min)
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
600mA
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Automotive
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)