Comchip Technology ASMAJ36CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 894 ratings
ASMAJ36CA-HF main image
Model Number
ASMAJ36CA-HF
Datasheet
ASMAJ36CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 36V 400W SMA BI-DIR AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)