Comchip Technology ASMAJ33A-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 710 ratings
ASMAJ33A-HF main image
Model Number
ASMAJ33A-HF
Datasheet
ASMAJ33A-HF PDF
Description
DIODE TVS 33V 400W SMA UNI-DIR A
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)