Comchip Technology ASMAJ28CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 767 ratings
ASMAJ28CA-HF main image
Model Number
ASMAJ28CA-HF
Datasheet
ASMAJ28CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 28V 400W SMA BI-DIR AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)