Comchip Technology ASMAJ28A-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 816 ratings
ASMAJ28A-HF main image
Model Number
ASMAJ28A-HF
Datasheet
ASMAJ28A-HF PDF
Description
DIODE TVS 28V 400W SMA UNI-DIR A
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)