Comchip Technology ASMAJ26CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 753 ratings
ASMAJ26CA-HF main image
Model Number
ASMAJ26CA-HF
Datasheet
ASMAJ26CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 26V 400W SMA BI-DIR AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.5A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)