Comchip Technology ASMAJ20CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 868 ratings
ASMAJ20CA-HF main image
Model Number
ASMAJ20CA-HF
Datasheet
ASMAJ20CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 20V 400W SMA BI-DIR AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.3A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)