Comchip Technology ASMAJ200CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 853 ratings
ASMAJ200CA-HF main image
Model Number
ASMAJ200CA-HF
Datasheet
ASMAJ200CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 200V 400W SMA BI-DIR A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Voltage - Breakdown (Min)
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.2A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)