Comchip Technology ASMAJ18CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 676 ratings
ASMAJ18CA-HF main image
Model Number
ASMAJ18CA-HF
Datasheet
ASMAJ18CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 18V 400W SMA BI-DIR AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.7A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)