Comchip Technology ASMAJ180CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 820 ratings
ASMAJ180CA-HF main image
Model Number
ASMAJ180CA-HF
Datasheet
ASMAJ180CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 180V 400W SMA BI-DIR A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
180V
Voltage - Breakdown (Min)
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.3A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)