Comchip Technology ASMAJ13CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 609 ratings
ASMAJ13CA-HF main image
Model Number
ASMAJ13CA-HF
Datasheet
ASMAJ13CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 13V 400W SMA BI-DIR AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)