Comchip Technology ASMAJ130CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 801 ratings
ASMAJ130CA-HF main image
Model Number
ASMAJ130CA-HF
Datasheet
ASMAJ130CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 130V 400W SMA BI-DIR A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.9A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)