Comchip Technology ASMAJ12CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 646 ratings
ASMAJ12CA-HF main image
Model Number
ASMAJ12CA-HF
Datasheet
ASMAJ12CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 12V 400W SMA BI-DIR AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)