Comchip Technology ASMAJ110CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 692 ratings
ASMAJ110CA-HF main image
Model Number
ASMAJ110CA-HF
Datasheet
ASMAJ110CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 110V 400W SMA BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.2A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)