Comchip Technology ASMAJ100A-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 665 ratings
ASMAJ100A-HF main image
Model Number
ASMAJ100A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
ASMAJ100A-HF PDF
Description
DIODE TVS 100V 400W SMA UNI-DIR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.4A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Automotive
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)