CODACA VSHB0754T-330MC In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 863 ratings
VSHB0754T-330MC main image
Model Number
VSHB0754T-330MC
Manufacturer
CODACA
Datasheet
VSHB0754T-330MC PDF
Description
AUTOMOTIVE MOLDED POWER INDUCTOR
In Stock : 172
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
VSHB0754T
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Molded
Material - Core
Alloy Powder
Inductance
33 µH
Tolerance
±20%
Current - Saturation (Isat)
5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
134mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.303" L x 0.291" W (7.70mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max)
0.204" (5.20mm)