CODACA VSEB0850H-8R2MC In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 716 ratings
VSEB0850H-8R2MC main image
Model Number
VSEB0850H-8R2MC
Manufacturer
CODACA
Datasheet
VSEB0850H-8R2MC PDF
Description
AUTOMOTIVE MOLDED POWER CHOKE
In Stock : 378
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
VSEB0850H
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Molded
Material - Core
Alloy Powder
Inductance
8.2 µH
Tolerance
±20%
Current - Saturation (Isat)
9A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.346" L x 0.327" W (8.80mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)