CODACA CSM2214-330M Bulk sales (1 piece or more)
4.9 713 ratings
CSM2214-330M main image
Model Number
CSM2214-330M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSM2214-330M PDF
Description
SMD HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSM2214
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
33 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
12.8 A
Current - Saturation (Isat)
13.5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
12.6mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Low Loss, Soft Saturation
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
3-SMD
Size / Dimension
0.878" L x 0.846" W (22.30mm x 21.50mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)