CODACA CSD0910B-3R3M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 749 ratings
CSD0910B-3R3M main image
Model Number
CSD0910B-3R3M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSD0910B-3R3M PDF
Description
SMD HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
In Stock : 408
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSD0910B
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
6 A
Current - Saturation (Isat)
10.5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
11.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
4-SMD
Size / Dimension
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)