CODACA CSCM1256-6R0M Bulk sales (1 piece or more)
4.8 727 ratings
CSCM1256-6R0M main image
Model Number
CSCM1256-6R0M
Datasheet
CSCM1256-6R0M PDF
Description
SMD HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
CSCM1256
Packaging
Cut Tape
Inductance
6 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
9.4 A
Current - Saturation (Isat)
9A
DC Resistance (DCR)
6.27mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Low Loss Ferrite Core
Supplier Device Package
3-SMD
Size / Dimension
0.500" L x 0.492" W (12.70mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.215" (5.45mm)