CODACA CSBX1265-4R7M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 759 ratings
CSBX1265-4R7M main image
Model Number
CSBX1265-4R7M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSBX1265-4R7M PDF
Description
HIGH SATURATION POWER INDUCTORS
In Stock : 671
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSBX1265
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Metal Composite
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
14 A
Current - Saturation (Isat)
27A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
6.25mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
High Saturation
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)