CODACA CSBX1235-4R7M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 650 ratings
CSBX1235-4R7M main image
Model Number
CSBX1235-4R7M
Datasheet
CSBX1235-4R7M PDF
Description
HIGHSATURATIONPOWERINDUCTORS
In Stock : 917
Series
CSBX1235
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
9 A
Current - Saturation (Isat)
15.2A
DC Resistance (DCR)
13.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
High Saturation
Size / Dimension
0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)