CODACA CSBL1809-150M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 779 ratings
CSBL1809-150M main image
Model Number
CSBL1809-150M
Datasheet
CSBL1809-150M PDF
Description
HIGH Q VALUE SMD POWER INDUCTOR
In Stock : 134
Series
CSBL1809
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
14 A
Current - Saturation (Isat)
19A
DC Resistance (DCR)
9.43mOhm Max
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Flat Wire, High Q Value
Size / Dimension
0.760" L x 0.717" W (19.30mm x 18.20mm)
Height - Seated (Max)
0.362" (9.20mm)