CODACA CSBL1060-150M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 899 ratings
CSBL1060-150M main image
Model Number
CSBL1060-150M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSBL1060-150M PDF
Description
HIGHQVALUE SMD POWER INDUCTOR
In Stock : 752
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSBL1060
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Metal Composite
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.6 A
Current - Saturation (Isat)
8.7A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
24mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Flat Wire, High Q Value
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.441" L x 0.402" W (11.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)