CODACA CSBL0650-1R0M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 640 ratings
CSBL0650-1R0M main image
Model Number
CSBL0650-1R0M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSBL0650-1R0M PDF
Description
HIGH Q VALUE SMD POWER INDUCTOR
In Stock : 888
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSBL0650
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Metal Composite
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
15 A
Current - Saturation (Isat)
21A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
4.1mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.276" L x 0.272" W (7.00mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)