CODACA CSAD1010-150M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 854 ratings
CSAD1010-150M main image
Model Number
CSAD1010-150M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSAD1010-150M PDF
Description
POWER CHOKE, SMD MOLDED INDUCTOR
In Stock : 608
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSAD1010
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Magnetic Powder
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
7.6 A
Current - Saturation (Isat)
9.5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
28mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
4-SMD
Size / Dimension
0.433" L x 0.378" W (11.00mm x 9.60mm)
Height - Seated (Max)
0.429" (10.90mm)