CODACA CSAB1770-220M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 775 ratings
CSAB1770-220M main image
Model Number
CSAB1770-220M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSAB1770-220M PDF
Description
SMD INDUCTOR,MOLDING POWER CHOKE
In Stock : 453
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSAB1770
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Molded
Material - Core
Alloy Powder
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
9.5 A
Current - Saturation (Isat)
11A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max)
0.283" (7.20mm)