CODACA CSAB1265A-6R8M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 753 ratings
CSAB1265A-6R8M main image
Model Number
CSAB1265A-6R8M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CSAB1265A-6R8M PDF
Description
SMD INDUCTOR,MOLDING POWER CHOKE
In Stock : 509
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CSAB1265A
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Molded
Material - Core
Alloy Powder
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current - Saturation (Isat)
16A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
13.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max)
0.248" (6.30mm)