CODACA CSAB0750-330M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 672 ratings
CSAB0750-330M main image
Model Number
CSAB0750-330M
Datasheet
CSAB0750-330M PDF
Description
SMD INDUCTOR,MOLDING POWER CHOKE
In Stock : 237
Series
CSAB0750
Inductance
33 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3 A
Current - Saturation (Isat)
3.3A
DC Resistance (DCR)
204mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)