CODACA CSAB0740-100M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 808 ratings
CSAB0740-100M main image
Model Number
CSAB0740-100M
Datasheet
CSAB0740-100M PDF
Description
SMD INDUCTOR,MOLDING POWER CHOKE
In Stock : 116
Series
CSAB0740
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.8 A
Current - Saturation (Isat)
6A
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)