CODACA CSAB0530-4R7M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 605 ratings
CSAB0530-4R7M main image
Model Number
CSAB0530-4R7M
Datasheet
CSAB0530-4R7M PDF
Description
SMD INDUCTOR,MOLDING POWER CHOKE
In Stock : 4245
Series
CSAB0530
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.1 A
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.213" L x 0.197" W (5.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)