CODACA CPQ4228-221M (12 per Tray Full Tray)
5.0 733 ratings
CPQ4228-221M main image
Model Number
CPQ4228-221M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CPQ4228-221M PDF
Description
HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
In Stock : 327
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CPQ4228
Packaging
Tray
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
220 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
17.5 A
Current - Saturation (Isat)
7.2A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
11.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Flat Wire, High Current
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Vertical, 4 PC Pin
Size / Dimension
1.654" L x 1.409" W (42.00mm x 35.80mm)
Height - Seated (Max)
1.142" (29.00mm)