CODACA CPD1715F-150M (30 per Tray Full Tray)
4.9 632 ratings
CPD1715F-150M main image
Model Number
CPD1715F-150M
Datasheet
CPD1715F-150M PDF
Description
HIGH CURRENT INDUCTORS FOR AUDIO
In Stock : 36
Series
CPD1715F
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
17 A
Current - Saturation (Isat)
20A
DC Resistance (DCR)
8.8mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.689" L x 0.591" W (17.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)
0.760" (19.30mm)