CODACA CPD1715-150M (30 per Tray Full Tray)
4.8 694 ratings
CPD1715-150M main image
Model Number
CPD1715-150M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CPD1715-150M PDF
Description
HIGH CURRENT INDUCTORS FOR AUDIO
In Stock : 47
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CPD1715
Packaging
Tray
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
8.2 A
Current - Saturation (Isat)
18A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
14mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Features
Low Loss, Soft Saturation
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Vertical, 4 PC Pin
Size / Dimension
0.689" L x 0.591" W (17.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)
0.760" (19.30mm)