CODACA CPD1415B-220M (40 per Tray Full Tray)
4.9 620 ratings
CPD1415B-220M main image
Model Number
CPD1415B-220M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CPD1415B-220M PDF
Description
HIGH CURRENT INDUCTORS FOR AUDIO
In Stock : 938
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CPD1415B
Packaging
Tray
Type
Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
6.8 A
Current - Saturation (Isat)
6.9A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
17.1mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Features
Low Loss, Soft Saturation
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Vertical, 4 PC Pin
Size / Dimension
0.610" L x 0.551" W (15.50mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)