CODACA CPD1415B-100M (80 per Tray Full Tray)
5.0 884 ratings
CPD1415B-100M main image
Model Number
CPD1415B-100M
Manufacturer
CODACA
Datasheet
CPD1415B-100M PDF
Description
FIXED IND 10UH 8A 11MOHM SMD
In Stock : 445
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CODACA
Series
CPD1415B
Packaging
Tray
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
8 A
Current - Saturation (Isat)
12.3A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
11mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Features
Low Loss, Soft Saturation
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Radial - 4 Leads
Size / Dimension
0.610" L x 0.551" W (15.50mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)