Cincon Electronics Co. LTD ECLB60W-48S05 (1 Tray)
5.0 831 ratings
ECLB60W-48S05 main image
Model Number
ECLB60W-48S05
Datasheet
ECLB60W-48S05 PDF
Description
DC DC CONVERTER 5V 60W
In Stock : 7
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
ECLB60W (60W)
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
5V
Current - Output (Max)
12A
Power (Watts)
60 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
92%
Size / Dimension
2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)