Central Technologies CTSCH108DF-331L Bulk sales (1 piece or more)
4.9 707 ratings
CTSCH108DF-331L main image
Model Number
CTSCH108DF-331L
Manufacturer
Central Technologies
Datasheet
CTSCH108DF-331L PDF
Description
330UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Central Technologies
Series
CTSCH108DF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Material - Core
Inductance
330 µH
Tolerance
±15%
Current - Saturation (Isat)
500mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
860mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Features
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Supplier Device Package
Radial
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)