Central Technologies CTRLB9012F-223K Bulk sales (1 piece or more)
5.0 773 ratings
CTRLB9012F-223K main image
Model Number
CTRLB9012F-223K
Datasheet
CTRLB9012F-223K PDF
Description
22000UH RADIAL FIXED INDUCTR
Inductance
22 mH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
110 µA
DC Resistance (DCR)
59.3Ohm Max
Q @ Freq
15 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant
210kHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)