Central Technologies CTRL5480F-3-103K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 745 ratings
CTRL5480F-3-103K main image
Model Number
CTRL5480F-3-103K
Datasheet
CTRL5480F-3-103K PDF
Description
100UH RADIAL FXED INDUCTR
In Stock : 4
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
CTRL5480F-3
Inductance
10 mH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
76 mA
Current - Saturation (Isat)
130mA
DC Resistance (DCR)
20.4Ohm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)
0.449" (11.40mm)