Central Technologies CTRFB1010F-150K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 619 ratings
CTRFB1010F-150K main image
Model Number
CTRFB1010F-150K
Datasheet
CTRFB1010F-150K PDF
Description
15UH RADIAL FIXED INDUCTOR
In Stock : 8
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
CTRFB1010F
Inductance
15 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
5.4 A
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
28mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
19MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)