Central Technologies CTGS104F-270M (1 Tape & Reel)
4.5 870 ratings
CTGS104F-270M main image
Model Number
CTGS104F-270M
Datasheet
CTGS104F-270M PDF
Description
27UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Inductance
27 µH
Tolerance
±20%
Current - Saturation (Isat)
1.44A
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Size / Dimension
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)