Central Technologies CTGS104F-101K (1 Tape & Reel)
4.9 633 ratings
CTGS104F-101K main image
Model Number
CTGS104F-101K
Datasheet
CTGS104F-101K PDF
Description
100UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
In Stock : 10
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Inductance
100 µH
Tolerance
±10%
Current - Saturation (Isat)
740mA
DC Resistance (DCR)
340mOhm Max
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)