Central Technologies CTCMS3F-620N In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 671 ratings
CTCMS3F-620N main image
Model Number
CTCMS3F-620N
Datasheet
CTCMS3F-620N PDF
Description
CMC 620UH 1.45A 2LN SMD
In Stock : 5
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
CTCMS3F
Inductance @ Frequency
620 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
1.45A
DC Resistance (DCR) (Max)
62.1mOhm (Typ)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.563" L x 0.563" W (14.30mm x 14.30mm)
Height (Max)
0.276" (7.00mm)